Yerli Savunma Sanayi Üretimleri

Yerli uçak, yerli tank, yerli uydu gibi teknolojilerin yerli savunma sanayi üretimleri kapsamında geliştirilmesi devam ediyor. Peki ne aşamadayız, neler yapılıyor? Videomuzu izleyin…

Yerli Savunma Sanayi Üretimleri

Yerli uçak, yerli tank, yerli uydu gibi teknolojilerin savunma sanayi üretimleri kapsamında geliştirilmesi devam ediyor. Peki ne aşamadayız, neler yapılıyor?

Yerli uçak, yerli tank, yerli uydu gibi teknolojilerin savunma sanayi üretimleri kapsamında geliştirilmesi devam ediyor. Peki ne aşamadayız, neler yapılıyor?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte savunma sanayi de birçok alanda eş zamanlı olarak gelişmeye ve üretimlerin yerli kaynaklar ile yapılmasına yönelik çalışmalara devam etmektedir. Savunma sanayi müşteşarımız konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunuyor. Üstteki videomuzu izleyebilirsiniz…

Gerek ülkemizin bulunduğu coğrafi konum, gerekse yüz yıldır topraklarımızda gözü olan ülkelerin çabalarının tükenmemiş olması, bizim savunma sanayi yatırımlarımızı sabit şekilde ilerletmek bir yana daha da arttırarak devam etmemizi gerektirmektedir.

Savunma sanayimize yatırım yaparken de paramızın yabancı ülkelere gitmesi hiç hoş olmaz. Bu işi kendi mühendislerimize, kendi teknisyenlerimize, kendi işçimize yaptırmamız lazım. Yapabileceğimizden zaten şüphemiz yok. Bizi üzen tek bir nokta var. Bu teknolojilerin yıllardır neden hiç geliştirilmemiş olmasıdır.Bu durumun sıkıntısını şimdi çok daha net olarak fark etmekteyiz. Paramız var ama silah satın alamıyoruz. Alabilsek bile tam manasıyla verimli kullanamıyoruz. Bozulsa tamir ettiremiyoruz. Dolaysıyla ipin ucunu artık elimize almamızın zamanı gelmiş demektir.

Yerli savunma sanayi olarak birçok alanda yatırım yapılmıştır. Bunlardan bazıları yerli eğitim uçağımız Hürkuş, daha sonra silahlı hürkuş modeli de üretildi, yerli insansız hava araçlarımız iha, yerli silahlı insansız hava araçlarımız siha, yerli çıkarma gemilerimiz, yerli piyade tüfeğimiz, yerli tankımız, yerli haberleşme ve gözlem uydularımız vs vs..

Tüm bunlar tabiki yeterli değil. Aslında bu işin bir üst sınırı zaten yok. Yerli savunma sanayi üretimlerimiz tüm hızıyla devam etmektedir ve etmelidir de. Zira düşman çok. Tehdit çok. Biz de tüm bunlara karşı mücadele vermek için olanca gücümüzle çalışmalıyız.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR