Yerli Otomobile Talip Oldular!Etox markalı otomobili üreten Malkoçlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç, yerli otomobile talip olduklarını açıkladı.

Yerli Otomobile Talip Oldular!

Yerli Otomobile Talip Oldular!

Ercan Malkoç, yerli otomobile inanmış onlarca firma bulunduğuna dikkati çekerek, teşvik paketi ile üretilecek otomobil için devletin sadece alım garantisi bile verse yeterli olacağı yorumunda bulundu. Gerekli imkanların sağlanması durumunda Türkiye’de rahatlıkla otomobil üretilebileceğini vurgulayan Malkoç, yerli otomobil için adım atmaya hazır olduklarını bildirdi.Elektrikli Otomobile Vurgu Yaptı

Türkiye’nin yerli otomobili rahatlıkla üretecek bir altyapıya sahip olduğunun altını çizen Malkoç,”100 yıl önce otomobil icat edildi ve biz o fırsatı kaçırdık. Daha çok yeni olduğu için elektrikli otomobillerde bu fırsatı yakalama fırsatımız var.

Devlet Alım Garantisi Versin

Fosil yakıtlı otomobillerde dünyadan 100 yıl gerideyiz. Yeni Türkiye’de otomobil yan sanayi oldukça gelişmiş durumda ve yerli otomobillerimizin motorunu rahatlıkla ülkemizde geliştirdik. Elektrikli otomobiller şehir içinde, polis ve zabıta devriye ile PTT görevlilerinin yanı sıra dünyanın en büyük hava alanı THY’nin yer hizmetlerinde kullanılabilir.” yorumunu yaptı.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR