Yeni Honda Accord 2018Yeni Honda Accord 2018

Honda’nın orta sınıf lüks bekçisi Accord, 2018 yeni kasa yapısıyla çıkış yapıyor. Etkileyici motor özellikleri ile bu sefer zirveyi oynuyor. Honda’nın 9 nesildir ürettiği orta sınıf aracı Accord, 2018 yeni kasasıyla karşımıza çıkıyor. Accord, 1976 yılından beri Japon markanın kompakt sedan sınıfında oldukça başarılı geçmişe sahiptir. Sakin duruşu altında dünyada sağlam ve prestijli yapısını daima hissettiren bir otomobil olmuştur.

Fakat 2018 yeni kasa honda accord bu durumu değiştirebilir. Her ne kadar bu yeni accord modeli için yine V6 motor tipi kullanılması beklense de yeni nesil turbo beslemeli ünitelerinde gelmesi muhtemel duruyor. Özellikle 1.5 litrelik turbo motorun bu araçta kullanılıp Avrupa pazarına sunulması sürpriz olmaz. Çünkü 8. jenerasyondan sonra bu otomobili ülkemizde yeni yüzüyle göremedik. Şuan 135.000 TL civarında satışta olan mk8’in artık yenilenme zamanının geldiğini düşünenlerdenim. Şanzıman olarak yine CVT otomatik tip ile devam etmesi beklenen Honda firması, bu aracın detaylarını önümüzdeki seneden itibaren paylaşacak.

Tasarımda Alman Çizgileri

Accord dahil olmak üzere tüm Japon markaları evrensel çizgiler dahilinde araçlarını şekillendiriyor. Honda markasının da son çıkarmış olduğu Civic modelini kılavuz olarak aldığımızda, yenilikçi hareketlerin Alman dizayna yönelik yapıldığını görürüz. 10. nesil Accord, önceki nesillere göre daha mukavemetli çelik yapı ve yüksek donanım seçeneklerini de beraberinde getiriyor.

Yeni Accord’un rakiplerine baktığımızda Toyota Avensis, Opel Insignia ve Renault Talisman gibi zirveye oynayan temsilcilerle mücadele ediyor. Nitekim, yapılan köklü rezervin, insanların Japon arabalara tutkusunu bu araçla daha da ileriye taşınacağı düşüncesindeyiz. Çünkü Accord ismi her zaman sağlamlık ve kaliteyi benimsemiştir.

Büyük değişimin ardından Accord yeni Honda tasarımları ile donatılmış. Dış yapısı genel olarak bumerang tarzında şekillendirilmiş.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR