VW Passat Gizli Özellikleri B6 B7 B8

Volkswagen grubu araçlarda, kullanıcıları tarafından bilinmeyen birçok özellik vardır. Bu yazımızda sizlere, VW Passat gizli özellikleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz.

VW Passat Gizli Özellikleri Neler? B6 B7 B8

Volkswagen grubu araçlarda, kullanıcıları tarafından bilinmeyen birçok özellik vardır. Bu yazımızda sizlere, VW Passat gizli özellikleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz…

Volkswagen grubu araçlarda, kullanıcıları tarafından bilinmeyen birçok özellik vardır. Bu yazımızda sizlere, VW Passat gizli özellikleri nelerdir bunlardan bahsedeceğiz…

1- Yıkamada veya silecek süpürgelerini değiştirmek istediğinizde motoru durdurup anahtarı içeride bırakarak silecek kolunu aşağıya itin. Silecekler dik pozisyonda (servis modu) sabit kalır.

2- Motoru durdurduğunuzda silecekler hafif bir hareketle silecek lastiklerinin yönünü değiştirir. Silecek ömrünü arttırmak için.

3- Kilometreyi yanlışlıkla sıfırlarsanız, orada 0.0 yazarken tekrar basın. Eski değer görünür.

4- 2 saniye boyunca ABS çalışırsa dörtlüler otomatik yanar.

5- Autohold devredeyken 3 dakikalık durmadan sonra araç otomatik park frenini aktifler fakat sürücüye gösterilmez.

6- Sürücü kapısına yandan bakıldığında suyu dışarıya süzülebilen ve içerdeki bir kapak açılarak temizlenen bir şemsiye gözü vardır.


VW Passat gizli özellikleri, Passat B6 gizli özellik açma, Passat B7 gizli özellik açma, Passat B8 gizli özellik açma, VAGCOM gizli özellik açma...

7- Aracı geri viteste hareket ettirirken egsoz gazı solumamak için otomatik olarak iç hava sirkülasyonuna geçilir.

8- Yağmur sensörü açıkken fren balataları birkaç dakikada bir fren disklerinin üzerini silerek fazla suyu atar.

9- Yakıt ve hararet göstergeleri hangi konumda olursa olsun, motor kapandığında sıfıra iner.

10- B6’da 0.0 tuşunu basılı tutarsanız, oradaki aracınızın kilometresinin göründüğü yerde mph olarak dijital hız göstermeye başlar hareket halinde.(kırmızı mavi göstergeliler)

11- Işığa duyarlı göstergeler. Gece araç çalışırken ve ışıklar kapalıyken, göstergelere ışık tutun. Yanacağını göreceksiniz. Çektiğinizde de yavaş yavaş sönüyor.

12- Hıza duyarlı müzik çalar sesin yükselip azalması.VW Passat Gizli Özellik Açma

13- Silecekler açık olduğunda geri vitese takıldığında arka silecekler otomatik çalışıyor.

14- Hıza duyarlı camlar. Araç hızlı giderken camlar çok hızlı kapanıyor, yavaşken de yavaş kapanıyor. Arada tam tersi oluyor.

15- Araç park halindeyken sağ yada sola sinyal verdiğinizde bağımsız olarak park lambası yanıyor.

16- Araçtan indikten ve anahtarı kapadıktan 20 saniye sonra araç otomatik kilitleniyor.

17- Sinyal koluna dukunduğunuzda üç saniye yanıp sönüyor. (Otoban sinyali)

18- Geri vites’e takınca egsoz gazi iceri dolmasın diye klima dışarıdan hava alımını kesiyor, iç mekan sirkülasyonu çalışıyor.

19- Aracın 4 camını birden anahtardan açıp kapatabiliyorsunuz, bilmeyenler olabilir. Özellikle yazın aracın içindeki sıcak havayı boşaltmak için güzel bir özellik.


VW Passat gizli özellikleri, Passat B6 gizli özellik açma, Passat B7 gizli özellik açma, Passat B8 gizli özellik açma, VAGCOM gizli özellik açma...

20- Tüm camlarda koruma var. Camın önünde bir engel var ve camı kapatmaya çalışırsanız cam engele değdiği an kendiliğinden yarıya kadar aşağı iner.

21- Sürücü tarafından cam açma düğmesinden tüm camları açma kapama. Aracınızı kumandadan ilk açtığınızda kontağa takmadan sürücü tarafındaki cam açma düğmesine basılı tutunca
aynı kumandadaki gibi 4 camı birden açar ve 1 kereliğine çalışır aynı şekilde aracı stop ettiniz anahtarı çıkardınız ve sürücü taraf cam düğmesini kaldırdığınızda yukarı basılı tutun, 4 camı birden kapatır.

22- Ön silecekler çalışır konumdayken, geri vitese geçerseniz, araç park ettiğinizi ya da geriye gittiğinizi düşünerek arka cam sileceği bir kez çalıştırıp süpürür.

23- Mp3 çaların sesini sıfıra getirdiğinizde müzik pause modunda durur.

24- Araç klima fanını açtıktan sonra yolcuya üfleme kısımından sola doğru çevirerek ön cam konumuna getirdiğimizde klima otomatik çalışıyor. Bunun sebebi, klima nemi alıyor ve camdaki buğulanma daha çabuk çözülüyor.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR