Tofaş Doğan Şahin Far Sensörü ve Follow Me Uygulaması

Tofaş Doğan Şahin Far Sensörü ve Follow Me Uygulaması

Karanlık ortamda aracınızın kapılarını her kilitlediğinizde ya da açtığınızda, varsa sis lambalarınız, yoksa farlarınız 20 saniye süreyle yanar ve kapalı otopark gibi yerlerde yürüyüş yolunuzun aydınlatılması sağlanmış olur. Bu özellik “Follow Me” olarak bilinmektedir.

Kumandanızın kilitleme butonuna her bastığınızda süre baştan başlar. Aynı işlem açma butonu için de geçerlidir. Son komuttan sonra 20 saniye beklenir ve follow me sistemi otomatik kapanır. Böylelikle aydınlatma süresini istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Bu özellik sadece bizim ürünümüzde vardır.

Dilerseniz kumandanızın açma tuşuna ya da kapatma tuşuna iki kere peş peşe basmanız durumunda Follow Me sisteminin çalışması sağlanabilir. Böylelikle “Follow Me” özelliğini çok pratik bir şekilde sadece istediğiniz zaman kumandanızın düğmesine çift basarak çalıştırabilirsiniz. 

Araca binip kontağı açtığınızda Follow Me sistemi otomatik olarak devre dışı kalır ve açık olan sis ya da far aydınlatması 20 saniye dolmamış olsa bile otomatik kapanır.

Karanlık ortamda kontağı açtığınızda sadece parklar çalışır, farlar çalışmaz. Böylelikle aracı çalıştırırken farların fazla güç çekerek marş motorunu zayıflatması engellenmiştir.

Akünüzün gücü belirli bir seviyenin altına düşmüşse, karanlık ortam olsa dahi motor çalışana kadar park ışıklarınız da yanmaz. Böylelikle zaten zayıf olan akünüzün aracı çalıştırmayacak kadar tükenmesi engellenmiş olur.

Marşa basılıp motor çalıştırıldıktan 2 saniye sonra parklar ve farlar otomatik olarak çalışır.

Araç çalışırken aydınlık ortamdan karanlık ortama geçildiğinde (mesela bir alt geçite girildiğinde) parklar ve farlar hemen yanar. Böylelikle ani olarak karanlığa girildiğinde gözde yaşanan ışık körlüğünün oluşturduğu güvenlik riski azaltılmış olur.Her Senaryoya Bir Çözüm

Karanlık ortamdan aydınlık ortama geçildiğinde parklar ve farlar 8 saniye sonra söner. Böylelikle ani ışık değişimleri yaşanması durumunda parkların ve farların sürekli kapanıp açılması engellenmiştir.

Modülümüzün aracın orijinal sistemine hiç bir etkisi yoktur. Aracın far kolundan sisler, parklar ya da farlar isteğe bağlı olarak manuel şekilde açılıp kapatılabilir.

Karanlık seviyesi hassasiyeti modül üzerinde bulunan ayar bölümünden ayarlanabilir.

Otomatik far sensörü sistemimiz, kontak kapatılınca parkları ya da farları hala yanabilen araçlarda, parklar ya da farlar açık kaldığından dolayı akünün bitmesi gibi bir riski ortadan kaldırmaktadır.

Otomatik far sensörü sistemi devre dışı bırakılmak istenirse, sensör üzerinde bulunan butona basılması yeterlidir. Böylelikle sisler, parklar ya da farlar yine eskisi gibi sadece siz açtığınız zaman yanacaktır.

Tamamen yerli üretim Türk malıdır ve Çin malı ürünlerden on kat daha kalitelidir. Çok basit montajı olmasına rağmen kullanım bakımından her detayı düşünülmüştür. Montaj için telefonla teknik destek verilmektedir.

Eski ya da yeni istisnasız piyasadaki tüm araçlarla birebir uyumlu olacak şekilde tasarım yapılmıştır. İki yıl garantilidir ve ömürlük kalitede üretilmiştir. Tüm marka model araç sahipleri sorunsuz şekilde gönül rahatlığıyla takıp kullanabilirler.

Aracın elektrik tesisatında hiçbir kablo kesilmeden sadece ek yapılarak bağlanır ve istenildiğinde geri sökülebilir.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR