PS4 Pro Ürün İncelemePS4 Pro Teknik Özellikleri:

4K hayatımıza izlenebilir içeriklerle son yıllarda girmeye başlamıştı. Fakat PS4 Pro ile oyunlarımıza da artık girecek. Sanki daha dün Playstation Meeting’de Playstation Neo takma adlı konsolun duyurulmasını bekliyorduk ama PS4 Pro neredeyse üç hafta önce satışa çıktı.

Playstation 4 Pro’yu 4K ve HDR farkıyla deneme fırsatını bulduk. Artık o soruyu cevaplamaya hazırız: PS4 Pro 1.699 TL’lik fiyatına değer mi? Soru basit duruyor ama cevabı o kadar basit değil. Çünkü PS4 Pro’nun göstereceği performans kullandığınız TV’ye göre değişiklik gösterecektir. Fakat her halükarda önceki konsolunuza göre çok daha güçlü bir konsol var karşımızda. Şimdi gelin bu basit sorunun karmaşık cevabını sizlere vermeye çalışalım.

PS4 Pro’nun Fiyatı Ne Kadar?

Fiyat, PS4 Pro’nun muhtemel alıcıları için en önemli faktörlerden biri olmalı. Çünkü PS4 Pro, sabit disk boyutu ve fiziksel büyüklüğü değişiklik gösteren diğer PlayStation 4 sürümlerinin aksine tek bir formatta satılıyor.

PlayStation 4 Pro’nun fiyatı, PS4 Slim’in 1.299 TL’lik fiyatından 400 TL daha fazla. Bu 400 TL’yi ödeyerek sadece daha güçlü bir konsol almayacaksınız aynı zamanda PlayStation 4 Slim’in standart sabit disk kapasitesinin iki katı olan 1 TB’lık bir konsola sahip olacaksınız.

Hali hazırda 4K TV’nizin olması veya performans konusunda takıntılı olmanız gibi sebeplerle PS4 Pro’ya hemen sarılmayı düşünmüyorsanız, PS4 Pro sizin için pahalı gelebilir. Peki PS4 Pro, Slim’e göre ne kadar güçlü? Biraz daha derine inelim.

1080p’de PlayStation 4 Pro – Ne Kadar Fark Ediyor?

Sony’nin PS4 Pro’yu satışa çıkarırken amaçlarından biri 4K’yı bir standart haline getirmekti. Fakat 4K TV’lerin kullanımı Sony’nin umduğu kadar yaygın değil; çünkü 4K TV’ler çok pahalı ve içerik yakın zamana kadar çok sınırlıydı.

“Standart 1080p televizyonum var. PS4 Pro’dan ne kadar yararlanabilirim?”Cevap basit, aldığınız performans oyun yapımcıların PS4 Pro’nun gücünden nasıl yararlanmak istediğine göre değişecek.

PS4 Pro’nun 1080p performansını Rise of the Tomb Raider üzerinden anlatmak lazım çünkü farklı grafik seçeneklerine ulaşabileceğiniz tek oyun o. Watch Dogs 2’yi de 1080p çözünürlükte denemiş olsak da grafikler için “yeterliydi” demekten ileri gidemiyoruz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR