Marea HLX Bravo HGT Hız Sabitleme ve Sınırlama Sistemi

Marea HLX Bravo HGT Hız Sabitleme ve Sınırlama Sistemi

Hız sabitleme ve hız sınırlama sistemimize ait detaylar aşağıda belirtilmiştir. Sorunuz varsa “Bize Ulaşın” bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control)

* Orjinalinde hız sabitleme (cruise control) olan araçlardaki sistemle birebir aynı çalışmaktadır. Yolun yokuş yukarı yada yokuş aşağı olması fark etmeksizin istenilen hızda sabit ilerlemenizi sağlamaktadır.

* Araç 50 – 200 km/h arasında istenilen hıza sabitlenebilir.

* Sabitleme devredeyken “ARTI” ve “EKSİ” butonları ile ekrandan takip edilerek aracın hızı arttırılabilir yada azaltılabilir. (El gazı özelliği)

* Sabitleme devredeyken gaz pedalına basılarak aracın hızlanması sağlanabilir ve gaz pedalı bırakılınca sabitleme sistemi kaldığı yerden devam eder.

* “RES” butonu ile en son sabitlenen hıza dönülebilir.

* Fren, debraj ve RES butonu ile sabitleme devreden çıkarılabilir.
.


Hız Sınırlama Sistemi (Speed Limitter)

* Araç 50 – 250 km/h arasında istenilen hıza sınırlanabilir.

* Sınırlama devredeyken, sınır set hızı aşıldığında gaz pedalına basılmaya devam edilse bile araç hızlanmaz ve sınır set hızını aşmaz.

* Araç hızı sınırlanmış olsa dahi, acil durumlarda hızlanabilmek için gaz pedalına dibine kadar bastığınızda araç hızlanacaktır. Daha sonra pedalı bıraktığınızda yada dipten ayağınızı çok az da olsa çektiğinizde araç hızı yine sınır hızına düşecektir.

* Gaz, fren ve debraj pedalları sınırlamayı devre dışı bırakmaz. RES butonu ile sınırlama kapatılabilir.

* Sistem, 1200 saatlik arge çalışması, 2000 km test menzili ve 5000 TL civarı yatırım maliyeti ile sürüş konforu ve güvenlik kriterlerini başarıyla geçtikten sonra üretilmiştir.

* Üretim 2-3 gün sürmektedir. Araca montaj süresi ortalama 2 saattir.

* Bu ilan 2000 – 2003 aralığındaki ve 2.0 MK2 motor olan Fiat Marea HLX ve Fiat Bravo HGT içindir. Gaz telli yada elektronik gaz kelekli tüm araçlara uygun hız sabitleme (cruise control) sistemi mevcuttur. Aracınızın marka modelini belirterek bilgi alabilirsiniz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR