Lastik Parlatıcı ile Torpido Parlatma – Sonuç Ne Olur?Lastik parlatıcı ile torpido parlatma işlemi yaparsak sonuç ne olur sizce?

Otomobilinizi temizlemek ve temiz tutmak için pahalı cilalar, oto şampuanları ya da temizleyicilere dünyanın parasını verme zorunda değilsiniz. Evde kolayca bulabileceğiniz ürünlerle otomobilinizin cilalanmış gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Parlaklık için saç bakım kremi:

Otomobilinizi lanolin içeren saç bakım kremiyle yıkayın. Otomobilinizin cilalanmış gibi parlak olduğunu ve yüzeyinin yağmuru püskürttüğünü görünce sürekli otomobilinizi saç bakım kremiyle yıkamak isteyeceksiniz.

Otomobilinizin ön camını kolayla temizleyin:

Uzun ve kuru bir mevsimden sonra yağmur yağınca kirlenmiş olan ön camınız kolayca çamurla kaplanır. Camınızın üzerine kola püskürterek bu lekelerden ve çamurdan kurtulabilirsiniz. Kolanın içindeki baloncuklar bu kirleri kabartacak. Ancak daha sonra yapışkan olan kolayı iyice duruladığınızdan emin olun. Yoksa temizleme çabalarınız toz ve kirin daha kötü hale gelmesine yol açacaktır.

Otomobilinizin farlarını parlatın:

Evde kullandığınız cam silme sularıyla farlarınızı cilalayın ve yumuşak, pamuklu bir kumaş ile de güçlü bir şekilde ovalayın. Ayrıca otomobilinizin ön camını ve diğer pencerelerini torpido gözündeki ıslak bebek havlusuyla ovalayıp temizleyebilirsiniz.

Kabartma tozunu temizleyici olarak kullanın:

Yaklaşık 4 litrelik su kabına çeyrek fincan kabartma tozunu dökün, çeyrek fincan bulaşık deterjanı ile kap dolana kadar yeterince su ekleyin. Kapağını sıkıca çevirin, iyice çalkalayın ve bu karışımı daha sonra kullanmak için saklayın. Otomobilinizi yıkama zamanınız gelince, karışımı iyice çalkalayın ve sonra 8 litrelik kovanın içine bir fincan bu karışımdan dökün. Kovayı ılık suyla doldurun ve karıştırın, ev yapımı temizleme solüsyonunuz kullanıma hazır hale gelecektir.

Cilasız şaşırtıcı temizlik:

10 litrelik suyla dolu kovaya bir fincan gazyağı ekleyin ve bu karışımı süngerle otomobilinizin her yerine yayın. Yağacak ilk yağmurda, yağmur suyu yuvarlanıp gidecek ve otomobilinizin paslanma ihtimalini azaltacaktır.

Otomobilinizin kendi kendine kurumasına izin vermeyin:

Otomobiliniz dışarıda kurumaya bırakmak ya da yıkandıktan sonra ıslak olduğu halde sürmek dış cephesinde göze hoş görünmeyen su lekelerine yol açar. Aşırı suyu emmek için lastik cam sileceği ile otomobilinizi kurulamak için yumuşak bir havlu kumaş ya da güderi kullanın.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR