Kamuya 30 Bin Personel Alınacak

Başta bakanlıklar olmak üzere kamuya 30 bin personel alınacak. Savcısından askerine, şöföründen ahçısına sanatçısına kadar her kurum eleman arıyor.

Başta bakanlıklar olmak üzere kamuya 30 bin personel alınacak. Savcısından askerine, şöföründen ahçısına sanatçısına kadar her kurum eleman arıyor.Önümüzdeki dönem başta bakanlıklar olmak üzere kamu kurumları 30 binin üzerinde eleman alacak. Adalet Bakanlığının istihdam edeceği 8 bine yakın eleman ve Milli Savunma Bakanlığı’nın alacağı 26 bin sözleşmeli personel ile kamu, 30 binin üzerinde istihdam yaratacak.

Orman Genel Müdürlüğü, orman muhafaza memurluğu için de 125 sözleşmeli personel alacak. Hazine Müsteşarlığı, TÜBİTAK, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı da önümüzdeki dönemde sözleşmeli personel alacak kurumlar arasında.Kamuya 30 bin Personel Alınacak

Adalet Bakanlığı geçen hafta 1500 adli yargı hakimi ve savcı alacağını duyurmuş ve adayların 24 Aralık tarihine kadar başvurmasını istemişti. Şimdi ise Bakanlık, adli yargıda görev yapmak için 2250’si zabıt katibi, 250’si mübaşir olmak üzere 2500 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Bakanlık ayrıca, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü aracılığı ile de 3222 infaz ve koruma memuru, 89 ceza infaz kurumu katibi, 58 sağlık memuru, 91 teknisyen, 75 şoför, 42 aşçı, 34 destek elemanı olmak üzere toplam 3611 sözleşmeli personel daha alacak. Böylece Adalet Bakanlığı önümüzdeki dönemde 8 bine yakın sözleşmeli personel alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı’nın alacağı 11 bin uzman erbaş ve 13 bin sözleşmeli erbaş ile kamu, 30 binin üzerinde yeni istihdam yaratacak. Önümüzdeki dönemde Milli Savunma Bakanlığı’ndan sonra en çok personel alımı yapacak olan Bakanlık ise Adalet Bakanlığı olacak.

“Beni almazlar torpilim yok zaten” gibi düşüncelere kapılmayın. Siz çaba gösterirseniz sonucunu muhakkak alacaksınızdır. Başvuruları ilgili bakanlıkların internet sitelerinden yada İŞKUR aracılığı ile yapabilirsiniz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR