Head Up Display Montajı

Otomobiliniz için oldukça kullanışlı sayılabilecek ürünleri listesine head up display cihazını da ekleyebilirsiniz. Özelliklerinin işlevselliği bir yana, gece seyahatlerinde aracın içinde de hoş bir görüntü oluşturuyor.

Head Up Display Montajı

Otomobiliniz için oldukça kullanışlı sayılabilecek ürünleri listesine head up display cihazını da ekleyebilirsiniz.

Otomobiliniz için oldukça kullanışlı sayılabilecek ürünleri listesine head up display cihazını da ekleyebilirsiniz.

Özelliklerinin işlevselliği bir yana, gece seyahatlerinde aracın içinde de hoş bir görüntü oluşturuyor.

Gündüz yolculuklarında çok da etkin bir görünürlüğe sahip olmasa da, geceleri hoş bir görüntüye sahip olan head up display cihazı, son zamanların trendleri arasına girdi diyebiliriz.

İçerisinde bulunan dahili gps anteni sayesinde, aracın gerçek hızı, bulunduğu konumun deniz seviyesinden yüksekliği, gidilen mesafe, ortalama hızı gibi birçok bilgiyi aracınızın ön camına yansıtarak size sürüş kolaylığı sağlıyor.

Ayrıca OBD II aparatlı modelinde ise, araca bağlanarak, araç beyninden motor sıcaklığı, dış hava sıcaklığı, yakıt durumu vb gibi çok teferruatlı bilgileri de okuyup sürücüye sunan muhteşem bir cihaz diyebiliriz.Bunun için ürün ile birlikte gönderilen OBD II cihazını, aracınızdaki OBD II soketine takmanız yeterli oluyor. Geri kalanı işlemleri bluetooth bağlantısı sayesinde cihaz kendi otomatik yapyor ve size sadece keyfini sürmek kalıyor.

Montajı da oldukça basit. Üstteki videomuzda izlediğiniz üzere, ön cama şeffaf bir film yapıştırılıyor ve cihazı da bu filmin altına sabitliyorsunuz.

Çok çeşitli modelleri mevcut. Bu sebeple çok çok ucuz fiyatlara da tedaik etmeniz mümkün. Aliexpress sitesine “head up display” yazdığınızda binlerce ürün arasından özellikleri ve fiyatı size uygun olanı satın alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ürünün tabiki Türkiye’deki internet sitelerinde de satışı mevcut. Sahibinden yada n11 gibi sitelerde bulabilirsiniz. Fakat model çeşitliliği ve fiyat aralığı olarak Aliexpress’de göre dezavantajlı diyebiliriz. Yine de ben beklemek istemiyorum hemen elime ulaşsın diyenler buraları da tercih edebilirler.

Ürün hakkında yada montajı sırasında bir problemle karşılaşırsanız yada herhangi bir sorunuz olursa, alttaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR