Doğalgaz Olmadan Çalışan Kombi

Evlerde yada iş yerlerinde kullanılan standart kombilerden farklı olarak, doğalgaz olmadan çalışan kombi üretmeyi başaran Ankaralı mucit, çalışması hakkında bilgi verdi.VİDEO YÜKLENİYOR…Doğalgaz Olmadan Çalışan Kombi

Evlerde yada iş yerlerinde kullanılan standart kombilerden farklı olarak, doğalgaz olmadan çalışan kombi üretmeyi başaran Ankaralı mucit, çalışması hakkında bilgi verdi.

Evlerde yada iş yerlerinde kullanılan standart kombilerden farklı olarak, doğalgaz olmadan çalışan kombi üretmeyi başaran Ankaralı mucit, çalışması hakkında bilgi verdi.

Mucit Bülent Çakı yaptığı açıklamada; “Standart kombiler gibi doğalgaz tüketmeyi bırakın, farklı herhangi bir yakıt tüketimi de olmayan bir kombi yaptık. Yakıt tüketimi olmadığı için çevreye herhangi bir zararlı yada zararsız gaz çıkışı da bulunmuyor” dedi.

Üretilen bu kombi sayesinde artık aylık ısınma masraflarının yüzde 50’den fazla azalacağını belirten mucit, tek masrafın cihazın çalışması için gereken elektrik tüketimi olduğunu ve bunun da normal kombideki elektrik tüketimine yakın olduğunu söyledi.Doğal gaz, odun, kömür yada fuel oil gibi hiçbir yakıta gerek kalmadan ev ve iş yerlerinin ısınma ihtiyaçlarını çok çok ucuza karşılayabilecekleri bir kombi ürettiklerini belirten mucit Bülent Çakı, açıklamalarına şöyle devam etti:

100 m2 3+1 yalıtımlı bir evde aylık ortalama 400 TL civarında bir doğalgaz tüketimi vardır ve buna ilaveten bir de 70 TL civarında elektrik tüketimi vardır. Bizim geliştirdiğimiz bu kombi modelinde ise sadece 150 TL civarında bir elektrik tüketiminden başka hiç bir masraf yoktur. Ayrıca bu kullanılan elektrik de, standart olarak kullanılan rezistans ile ısı üretme yöntemi için değil, cihaz içerisindeki motorun dönmesi için gereklidir.

Doğaya zehirli gaz salmak bir yana sıcak hava dahi salınmayan bu yeni nesil kombi sistemi tamamen yeşil enerji ve doğa dostu bir üründür. Bu kombi ile birlikte istediğiniz mekanı cebinizi düşünmeden rahatça ısıtabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için üstteki videoyu izleyebilirsiniz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR