Benzin Gazı Nasıl Yapılır?

Otomobillerde kullanılan 95 oktan benzin ile basit bir yöntem kullanılarak benzin gazı üretimi yapılabilir. Üretilen bu gaz sayesinde yüksek oranda tasarruf sağlanarak kombi çalıştırmak yada araç motorunu çalıştırmak mümkündür. Detaylar için öncelikle alttaki videomuzu izleyebilirsiniz.VİDEO YÜKLENİYOR…Benzin Gazı Nasıl Yapılır?

Otomobillerde kullanılan 95 oktan benzin ile basit bir yöntem kullanılarak benzin gazı üretimi yapılabilir.

Otomobillerde kullanılan 95 oktan benzin ile basit bir yöntem kullanılarak benzin gazı üretimi yapılabilir.

Peki basit bir düzenek ile üretimi yapılan bu yanıcı gaz ile neler yapılabilir? Sosyal medyada sıkça karşılaşılan kullanım alanlarından birisi de ısınma amaçlı soba yakmaktır. Çünkü bu şekilde çok az miktarda bir benzin ile çok uzun süre yüksek sıcaklıklara sahip alev üretilebiliyor.

Hal böyle olunca da bazı vatandaşlar bunu bir adım ileriye götürerek, evlerinde kullandıkları doğal gazlı kombileri, ufak tefek birkaç değişiklikle bu sisteme uyum sağlayacak hale getiriyorlar. Kombilerde yapılan bu küçük modifiye sayesinde de çok az miktarda benzin ile çok uzun süre ev yada iş yerlerinin ısınmasını sağlıyorlar.Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sistemin çalışma şekli çok basit. Öncelikle içerisine benzin doldurulmuş kapalı bir hazneye basınçlı hava uygulanıyor. Daha sonra bu haznenin diğer çıkışından, bir boru vasıtasıyla üretilen benzin gazı, kullanılacak olan sisteme gönderiliyor.

Basınçlı hava üretimi için de elektrikli kompresör kullanımı çok yaygın. Bunun dışında evlerde kullanılan hava gazı tüplerinin içi boşaltıldıktan sonra basınçlı hava ile doldurulup, uzun süre sistemin buradan alınan basınçlı hava ile çalışması sağlanabiliyor.

Yine sosyal medyada karşılaştığımız bir diğer kullanım alanı da, otomobillerin direk üretilen bu benzin gazı ile çalıştırılması. Standart olarak LPG ile çalışan bir aracın sistemi, yine bazı değişikliklerle benzin gazıyla çalıştırılacak hale getirilip, başka hiçbir yakıt ve maliyet gerektirmeden motorun çalıştırılması sağlanıyor. Söylenenlere göre de direk sıvı benzin ile çalışan araca göre yüzde 50’nin üzerinde bir tasarruf sağlanıyor.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR