Altın Dedektörü ile Define Arama





Altın Dedektörü ile Define Arama

Altın dedektörü nasıl kullanılır? Metal dedektörü kullanmak şart mıdır? Define kazısı nasıl yapılır? Hazine işareti nasıl bulunur? Define arama nasıl yapılır? Define haritası nasıl okunur? Tarihi eser hazinesi nasıl tespit edilir…

Define arama işine karar vermiş arkadaşların nereden başlayacağını, hangi adımları takip ederek sonuca ulaşacağını anlatacağım. Bu üç aşamayı doğru yapan herkesin define bulacağını garanti ediyoruz. Bunların tecrübeleri yaşanmıştır.

Define Arama Nasıl Yapılır?

#ADIM 1 : Defineciliğin birinci kuralı, net işaretler bulmalısınız. Bizim için önemli olan, gerçek olgu durumunda olandır. Gözümüzün gördüğü, mantığımızın kabul ettiği, işte bu define işareti dediğimiz işaretler bulup üzerinde çalışmalara başlamalısınız. İşte bu bizim başlangıç noktamızdır. Bir işaretin hangi dönem ve hangi medeniyete ait olduğunu tespit edemiyorsak, bu alanda yeterli bilgiye sahip değilsek, teknik özelliklere ve deneyimlere sahip arkadaşlar bulma bu işin en önemli gereksinimidir.

Ön değerlendirme aşamasında bulunduğu coğrafi yapıda define olup olmadığını belirlemek defineci açısından öncelikli bir araştırma konusudur. Unutmayın ki bir definecinin araştırma yapacağı ortam dünyanın katı kabuğu dediğimiz üzeri taş ve topraktan oluşan, dağ, ova, vadi gibi üzeri çeşitli şekillerle biçimlendirilmiş ortamdır. Buna paralel olarak su da bizim için vazgeçilmez bir gereksinimdir. Bu tip doğal ortamı oluşturan unsurlar definecilerin bilmesi, tanıması çokta iyi algılaması gereken unsurlardır. Araştırma esnasında dağdaki çobandan aldığınız desteği şehirdeki bir öğretmenden alamayabilirsiniz. Burada anlamanız gereken dünyanın katı kabuğu dediğimiz dağ, taş ve vadilerden anlayan kişilerden destek almalısınız. Bu bizim birinci kuralımızdır.



Bu süreçte yapılması gereken iyi bir yüzey çalışması ile içinde bulunduğunuz coğrafyayı tanımak ve yaşanan toplumların geleneklerini bilmemiz gereklidir. Artık işaret, coğrafi yapı ve gelenekler üçlemesinden yola çıkarak yer tespitlerine başlamalıyız. Bunun için en az iki bilir kişinin en azda iki üç gün yüzey araştırma yapması gereklidir. Ancak bu şeklide mantıklı tespitler yapabiliriz.

Altın Dedektörü ile Define Arama

#ADIM 2 : Yukarıda yazılan anlatılanları yaptınız fakat define bulamadınız. Şimdi gelelim B planına. Bu evrede destek alacağınız mekanizmalar define arama cihazlarıdır. Dikkat edin yukarıda yazılanların tamamını uyguladığınızdan emin olmadan B planına geçmeyin. Çünkü bu maliyetli bir destek mekanizmasıdır. Altın dedektörü gibi cihazlardan destek almaya karar vermeden önce güvenilir kaynaklarınız olmalı. Bilir kişilerin onayı alınmalıdır. Çünkü altın dedektörü define bulmaz. Sadece bilir kişilerin tespit ettiği noktaları teyit eder. Elinizde bu şekil şüpheli en az iki üç yer olmadığı sürece dedektöre para yatırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu da bizim define bulmadaki ikinci evremiz. Dedektör aldığınızı kabul ediyorum ve hala define bulamadıysanız şimdi C plana geçelim.

Defineye Üç Harfliler Musallat Olmuşsa Ne Yapılır?

#ADIM 3 : Defineciliğin olmazsa olmazlarından biri üç harfliler ve tılsımdır. Gerekli tüm işlemleri yapan ama sonuca bir türlü varamayan arkadaşların bir çoğu arama yapılan yerin tılsımlı olmasından kaynaklanmaktadır. Şimdi size bunlarla nasıl mücadele edeceğinizi anlatacağım. Öncelikle şunu bilin ki arı bir böcektir, gül bir çiçek iken iblis de bir şeytandır. Sizler insan iken tılsım dediklerimiz de üç harflilerdir. Burada anlamanız gereken karşınızdaki hiç görmediğiniz neler yapabileceğini bilmediğiniz bir varlık. Burada yapmanız gereken önce insan olduğunuzu unutmayın yaratılanların en kıymetlisi sizlersiniz. Önce bunu bilin sonra da Rabbinizi bilin, nefsinize hakim olun, kendinizi bir anahtar gibi kullanın. Üç harflilerin sizlerden daha üstün bir varlık olduğunu sanmayın. Sakın onlardan korkmayın, siz sadece Allah ile aranızda sağlam bir bağ kurun. Sadece Allah’tan korkun. Bol bol ayetler okuyun.



Unutmayın ki üç harfliler insan vücudundan geçebilen güçlü bir ateşten yaratıldı. Bu şekilde sinir sistemimize nüfus edip, normal düşünce yapımıza müdahale edebilirler. Kazı esnasında olmanız gerekenden çok daha sinirli ve stresli olmanız bununla alakalıdır. Bu süreçte hoca desteği alabilirsiniz. Burada öncelik, destek aldığınız hoca ne kadar doğru karar. Bu işi egolarını tatmin etmek için mi yapıyor yoksa çıkan meblağdan pay almak için mi yapıyor bunu anlayın. Yanlış hoca alımı size katkı değil zarar verecektir. Doğru hoca kararı vermiş olsanız bile malı elde etmeniz için öncelik sizin takva sahipleri bireyler olmanız gereklidir. İçinizde bir tane hinayet bile olsa malı almanız imkansızdır. Yaptığınız tüm çalışmalar boşa gidecektir.

Gerçek Define Hikayesi

Bu paragrafı bir hikaye ile anlaşılır hale getirelim. İki arkadaş define kazmaya gitmişler. Biri evli üç çocuk babası diğeri bekar. Kazarken evli olan hep dua edermiş; Allah’ım ben evlendim barklandım çor çocuk sahibi oldum, şuradan bir şeyler versen şu arkadaş da evlense evini yaptırsa çocuk sahibi olsa. Bekar olan ise Allah’ım bende ne var bana para gerek değil şu adamın üç çocuğu var, beni bırakta şu adam için bir nasip ver diye sürekli kalbinden geçirirmiş. Daha sonra oradan geçen bir çoban bunları görmüş demiş ki; arkadaşlar siz yanlış yerde define arıyorsunuz herkes definenin dağın diğer yamacında olduğunu söylüyor orada arıyor bu tarafta bir şey yok demiş ve gitmiş. Ondan sonra bu iki arkadaş hiç olmayacak yerden defineyi bulmuşlar.

İşte bu define bulmadaki en büyük etkendir. Kalpleriniz temiz değil ise define bulamazsınız. İçinizde kalbi temiz olmayan varsa yine bulamazsınız. Define bulmak için birinci öncelik doğru kişileri bulmaktır.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR