2018 Yeni Seat Arona Detayları ve Tüm ÖzellikleriVolkswagen grubundaki A0 platformunun ilk crossover SUV modeli olan ve geçtiğimiz günlerde havadaki fotoğrafıyla dikkatleri üzerine çeken Yeni Seat Arona tanıtıldı. Ibiza’nın SUV yüzü olarak da tanıtabileceğimiz bu araç, abisi Ateca’nın bir altında SUV pazarında savaşacak. Tasarımı ve donanımı ile diğer rakiplerine göz dağı veren bu modeli yakından tanıyalım.

2018 Yeni Seat Arona Detayları ve Tüm Özellikleri Açıklandı

2018 Yeni Seat Arona Özellikleri

2018 Yeni Seat Arona, 4143 mm uzunluğu ve 400 litre bagaj alanı ile karşımıza çıktı. Boyutsal olarak sınıfındaki modellere göre daha üstün görünen bu aracın en iddialı olduğu nokta tasarımı diye düşünüyorum. Son derece sportif ve çekici hatlara sahip. Satışında önemli faktör olacaktır. Öte yandan bu araç yakın zamanda kameralara havadaki fotoğraflarında yansıdığı zaman çift renkli olması dikkat çekmişti. A sütunundan başlayıp C sütununda biten alandan itibaren farklı renge bürünen Arona için 68 farklı renk kombinasyonu sunuluyor. Bunun da kullanıcı tercihinde önemli faktör olması bekleniyor.2018 Yeni Seat Arona Detayları ve Tüm Özellikleri Açıklandı

2018 Yeni Seat Arona Donanımları

Yeni Seat Arona için 4 farklı donanım paketi sunuluyor. Bunlar Reference, Style, FR ve Xcellence. Henüz detayları açıklanmasa da ilk bilgilere göre 8 inç dokunmatik multimedya ekranı, 6 hoparlörlü 300 watt rms ses çıkış gücüne sahip premium ses sistemi, Apple Car Play ve Android Auto destekli multimedya sistemi, sürücü yorgunluk algılama sistemi, adaptif hız sabitleyici sistemi, yokuş kalkış desteği, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarı asistanı, yatay ve dikey park özelliği gibi donanımlar yer alıyor. Ayrıca SEAT Drive Profile özelliği altında sürüş modları değiştirilebiliyor. Yani Seat Arona’yı 4 modda kullanabileceksiniz: Normal, Sport, Eco ve Individual (Kişisel).

2018 Yeni Seat Arona Motor Seçenekleri

Benzinli cephede 1.0 TSi 3 silindirli 95 PS güç birimi 5 ileri manuel şanzımanla, aynı hacimde 115 PS motor 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzımanla sunulurken silindir kapama teknolojisine sahip 1.5 TSi 150 PS güç birimi de 6 ileri manuel vites tipiyle alınabilecek.

Dizel de ise 1.6 TDi hacimli motor içerisinde 95 PS güç birimi 5 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzımanla, 115 PS güç seçeneği ise 6 ileri manuel vitesle alınacak. Bunlara ek olarak birde 1.0 TSi 90 PS güce sahip CNG yani bizdeki LPG’nin biraz daha versiyonu olan sıvılaştırılmış doğalgaz yakıt tipiyle de alınabilecek. Tüm bunların yanı sıra bazı ülkeler için 1.6 MPi 110 ps atmosferik benzinli motorda satışta olacak ama ülkemiz bu kategoride yer almayacak. Bizi dizel ve ilk anlattığım turbo benzinli motorlar ilgilendiriyor.

2018 Yeni Seat Arona Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bu konuda henüz net bilgi yer almıyor. 14 Eylül tarihinde 2017 Frankfurt otomobil fuarı başlayacak. Orada araç dünya basınına ve halka tanıtılacak. O zaman Türkiye satışı hakkında da bilgiler edinebiliriz. Tahminimce bu yıl bitmeden ülkemiz yollarında olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR