2018 Nissan X-Trail & 2018 Honda CR-V Karşılaştırma

Yeni bir araç satın almak istiyorsunuz ve 2018 Nissan X-Trail ile 2018 Honda CR-V arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, önce alttaki “2018 Nissan X-Trail vs 2018 Honda CR-V” videomuzu, devamında da yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz…

2018 Nissan X-Trail vs 2018 Honda CR-V Karşılaştırma

Yeni bir araç satın almak istiyorsunuz ve 2018 Nissan X-Trail ile 2018 Honda CR-V arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, önce üstteki “2018 Nissan X-Trail vs 2018 Honda CR-V” videomuzu, devamında da alttaki yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz…

Yeni bir araç satın almak istiyorsunuz ve 2018 Nissan X-Trail ile 2018 Honda CR-V arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız, önce üstteki “2018 Nissan X-Trail vs 2018 Honda CR-V” videomuzu, devamında da alttaki yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz…

2018 Honda CR-V

Yeni nesil Honda CR-V Avrupa yollarında test esnasında görüntülendi. Model 2018’de piyasaya çıktığında nissan X-Trail gibi pazarın önde gelen modelleri ile mücadele edecek. Yeni CR-V daha önce de Amerika’da görüntülenmişti. Son gelen fotoğraflarda da benzer kamuflajlı boya ve arka ve ön tamponlarda kaplama görülüyor.

Büyük egzozlar CR-V’nin üretim aşamasına yaklaştığını haber veriyor. Honda’nın en geniş Avrupalı SUV’sinin öncekinden çok daha büyük olacağı kesin. Beşinci nesil CR-V yeni bir platform üzerine inşa edilecek ve yeni motorlarla gelecek. Yeni model daha lüks bir deneyim sunacak. Jazz temelli HR-V de, Honda’nın SUV serisini güçlendirirken, Japon üretici büyük CR-V modelinde ilk kez üçüncü koltuk sırasına yer verecek.Bu da markanın ve modelin Nissan X-Trail, Land Rover Discovery Sport ve Kia Sorento gibi yeni rakipler kazanacağı anlamına geliyor.

CR-V, Şubat ayında bayilere ulaşacak yeni Civic hatchback ile aynı şasiyi paylaşacak. Yeni SUV’nin aks açıklığı 80 mm kadar artabilir, genel uzunluğun ise 50 mm artması bekleniyor. Bu da boyut anlamında modeli X-Trail’e yaklaştıracak. CR-V geçen yıl Kuzey Amerika’nın en çok satan SUV modeliydi. Bu bölgede model 345 bin adet sattı. Honda hafif bir dış cephe güncellenmesinin modelin yıllık 15 bin – 20 bin adet arası sattığı İngiltere’de de çekiciliğini arttırmasını umuyor.

Motor Seçenekleri

ABD ve Avrupa’da görüntülenen test araçları markanın imzası niteliğindeki kanat formunda ön panjuruna sahip, farlarla bütünleşen ön panjur Honda ailenin DNA’sını devam ettiriyor. Bu DNA en çok da dar ancak uzun LED farlarda belirgin. Fotoğraflardan görüleceği gibi, arka kısım bagaj kapağına doğru genişleyen L şekilli lambalar tarafından domine edilmiş.

Değişiklikler motor seçeneklerinde de görülecek. Honda Civic için yeni 1.0 litre üç silindirli ve 1.5 i-VTEC turbo motorları, ayrıca güncellenmiş 1.6 litre dizel motoru onayladı. Yeni CR-V’nin de iki büyük motordan faydalanması bekleniyor. Honda’nın en yeni teknolojisine sahip 2.0 litre benzinli motorun bir versiyonunun da modelde yer alması muhtemel. Plug-in hibrit bir versiyonla ilgili ise şu anda bilgi yok ancak giderek katılaşan emisyon sınırlamaları düşünülürse bu versiyon da ihtimal dahilinde.

Dört çekişli sürüş sistemi ve verimli dokuz kademe otomatik vites de opsiyonel olarak sunulmaya devam edilecek. Standart modeller önden çekişli olacak ve altı kademe manuel vitesle gelecek.Teknoloji ve kalitedeki geliştirmeler de ajandada yer alıyor. Honda 2017 itibariyle yıllık altı milyon adet otomobil satmak için hedef koydu ancak yeni CEO Takahiro Hachigo kaliteyi arttırmaya odaklanmak için bu hedefi frenledi. Yeni CR-V’de lüks materyaller ve ekstra ses izolasyonu, ayrıca akıllı telefon entegrasyon uygulamaları sunan modern bir multimedya sistemi yer alması bekleniyor.

Yeni Honda Japonya’da HR-V’nin yanı sıra üretilecek. ABD’de 2017 yılı sonunda piyasaya çıkacak. Bir sonraki yıl İngiltere’ye de ulaşacak.

2018 Nissan X-Trail

Nissan, makyajlı Qashqai’den sonra makyajlı X-Trail’ in de özelliklerini ve fiyatını açıklamak için hazırlıklara başladı.Cenevre’de tanıtılan Yeni Qashqai’nin ardından şimdi de gözler makyajlı X-Trail’ e çevrildi.

Nisan ayında Çin’ de tanıtılacak olan 2018 Nissan Makyajlı X-Trail’ in bazı görüntüleri internet üzerinden sızdırıldı.

Yayınlanan görsele göre 2018 Nissan Makyajlı X-Trail, Amerika’da satışta olan Rogue modeli ile benzer bir tasarıma sahip olacak.Ayrıca yeni ızgara tasarımı ve far sistemi ile gelecek olan 2018 xTRAİL, selefine göre daha sportif ve dinamik olacak.

POPÜLER KONULAR

YORUMLAR